Flebolog - konsultacje

Umów się na wizytę u lekarza specjalisty

Konsultacja flebologiczna

Przewlekła choroba żylna często jest kojarzona głównie z niestetycznym wyglądem, ale to choroba postępująca i nieleczona może doprowadzić do uciążliwych powikłań. Do objawów niewydolności żylnej zaliczamy przede wszystkim:

  • występowanie na nogach żylaków, pajączków i zmian skórnych,
  • uczucie ciężkości/rozpierania i dyskomfort w zakresie podudzi,
  • obrzęki podudzi,
  • świąd/pieczenie/mrowienie – zwykle w okolicy kostek

W czasie konsultacji flebologicznej przeprowadzamy wywiad lekarski, badanie fizykalne oraz badanie USG Doppler przepływów w żyłach kończyn dolnych. W razie stwierdzenia nieprawidłowości, wspólnie z pacjentem planujemy dalsze postępowanie i terapię z wykorzystaniem nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczniczych. Odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości – dobry kontakt z pacjentem i właściwe rozumienie choroby jest kluczem do skutecznego leczenia.

Konsultacja flebologiczna dla kobiet w ciąży/planujących ciążę

Uczucie ciężkości nóg, bóle, obrzęki i żylaki to objawy niewydolności żylnej, które potrafią skutecznie uprzykrzyć nie tylko okres ciąży i połogu. Z biegiem lat objawy nasilają się, powodując znaczne pogorszenie estetyki nóg i stopniowe nasilanie dolegliwości. Zmiany hormonalne i funkcjonalne jakie zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży są bardzo częstym czynnikiem wywołującym pierwsze objawy choroby żył, co dodatkowo zwiększa u nich ryzyko powikłań zakrzepowych.

Ocena funkcjonowania układu żylnego jest szczególnie zalecana dla pacjentek planujących zajście w ciążę, u których już występują objawy przewlekłej niewydolności żylnej (uczucie ciężkości nóg, pajączki, żylaki) oraz osób ze skłonnością genetyczną, u których objawy choroby występują u innych członków rodziny – rodziców, dziadków, rodzeństwa.

W czasie konsultacji flebologicznej oprócz badania lekarskiego oraz badania USG Doppler przepływów w żyłach kończyn dolnych, przeprowadzimy analizę ryzyka wystąpienia przewlekłej niewydolności oraz zakrzepicy żylnej.

Udzielimy odpowiedzi między innymi na pytania:

  • jakie zmiany mogą zajść w układzie żylnym i czego spodziewać się w okresie ciąży i połogu?
  • które objawy są naturalne, a kiedy należy zgłosić się do lekarza?
  • jak zapobiegać wystąpieniu objawów i potencjalnym powikłaniom okołoporodowym?
  • czym jest zakrzepica żylna i jak jej zapobiegać?
    – jak postępować jeśli w ciąży dojdzie do rozwoju żylaków?

W przypadku rozwoju objawów niewydolności żylnej pomożemy radzić sobie z nimi w okresie ciąży i połogu, a w razie konieczności, zaplanować skuteczne i małoinwazyjne leczenie.

Konsultacje flebologiczne. Gdzie przyjmujemy?

Nasi specjaliści oferują konsultację flebologiczną w czterech lokalizacjach: Wrocław (Bielany), Polanica-Zdrój, Świdnica i Kłodzko.

konsultacja flebologiczna