diagnostyka

FLEBOLOGIA

Konsultacja flebologiczna dla kobiet w ciąży/planujących ciążę

Uczucie ciężkości nóg, bóle, obrzęki i żylaki to objawy niewydolności żylnej, które potrafią skutecznie uprzykrzyć w szczególności okres ciąży i połogu. Z biegiem lat nieleczone objawy nasilają się, powodując znaczne pogorszenie estetyki nóg. Zmiany hormonalne i funkcjonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży, są bardzo częstym czynnikiem wywołującym pierwsze objawy choroby żył, a dodatkowo zwiększają u ciężarnych ryzyko powikłań zakrzepowych. Dlatego we Flebetice zachęcamy przyszłe mamy do skorzystania z konsultacji flebologicznej dla kobiet w ciąży.

Ocena funkcjonowania układu żylnego jest szczególnie zalecana nie tylko ciężarnym, ale wszystkim pacjentkom planującym zajście w ciążę, u których już występują objawy przewlekłej niewydolności żylnej (uczucie ciężkości nóg, pajączki, żylaki) oraz osobom ze skłonnością genetyczną, jeśli choroba została stwierdzona u innych członków ich rodziny – rodziców, dziadków, rodzeństwa.

W czasie konsultacji flebologicznej we Flebetice oprócz badania lekarskiego oraz badania USG Doppler przepływów w żyłach kończyn dolnych przeprowadzamy analizę ryzyka wystąpienia przewlekłej niewydolności oraz zakrzepicy żylnej. Udzielamy odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Jakie zmiany mogą zajść w układzie żylnym i czego spodziewać się w okresie ciąży oraz połogu?
  • Które objawy są naturalne, a kiedy należy podjąć leczenie?
  • Jak zapobiegać wystąpieniu objawów i potencjalnym powikłaniom okołoporodowym?
  • Czym jest zakrzepica żylna i jak jej zapobiegać?
  • Jak postępować, jeśli w ciąży dojdzie do powstania żylaków?

W przypadku stwierdzenia rozwoju objawów niewydolności żylnej pomagamy radzić sobie z nimi w okresie ciąży i połogu, a w razie konieczności zaplanować skuteczne, mało inwazyjne i – co najważniejsze – bezpieczne leczenie dla kobiety ciężarnej oraz karmiącej piersią.

UWAGA
Zdjęcia zaprezentowane na stronie ukazują efekty leczenia u konkretnych pacjentów, które zależą od wielu różnych czynników takich jak wybór metody leczenia, indywidualne predyspozycje pacjenta, stosowania się do zaleceń pozabiegowych, itp.
Scroll to Top